Papoušci

Vítám Vás na stránkách milovníků papoušků!

Agapornis fischerův

 

 

Latinsky název: Agapornis fischeri

Anglicky název: Fischer`s Lovebird

Velikost: 15cm

Velikost kroužku: 4.5mm

Status: bez CITES

Výskyt: Severní Tanzanie, od ostrova Kome, Viktoriino j. Zdržuje se v párech nebo malých skupinách. Hnízděni probíhá ve větších skupinách (hejna). Velmi hluční ptáci.

Popis: Celo, tvare a hrdlo je oranžovo-černé, vzadu tmavě olivově zelené. Hněda duhovka, bílý kroužek kolem oči, červený zobák. Krk a prsa mají barvu do žluta. Břicho a křídla jsou zelené. Modro-zelený ocas a světlé šedé oči.

Potrava: Prosa, slunečnice, lesknice... Jablka, hrušky, mandarinky... Mrkev, papriky, mléčné kukuřice... Ptačinec, smetanka lékařská, větvičky vrby a ovocných stromu... V době hnízdění vaječné směsi, máčené zrniny ... Každý den čerstvá voda!!!!

Chov: Agapornis fischeri se chová ve společně, nejlépe zahradní voliéře, s vnitřním prostorem. Hejno vpouštíme do voliéry vždy naráz, kvůli vytváření nového teritoria. Voliéra by měla být z tvrdého materiálu a potažena silným pletivem.

Hnízdění: Ptáky necháváme hnízdit dvakrát do roka. Samička si vlastnoručně postaví do budky o rozměrech 25x15x15cm(d.x š.x v.) hnízdo z vrbových větviček. Hnízdo má kulovitý tvar. Samička obden naklade 3-6 bílých vajíček, inkubační doba je 22dni mláďata vylítnou po 35-40 dnech života. Sameček je dokrmuje ještě dalších 14dni. Větvičky podáváme po celou dobu hnízdění. Mladí ptáci dozrávají v 1 roce. Samička má robustnější postavu ale není tomu tak vždy.

Mutace: Za dlouhá léta bylo vyšlechtěno mnoho barevných variaci- lutino, albino, olivová...

GALERIE-AGAPORNIS FISHERI

 

 
Děkuji Vám za návštěvu a doufám, že jste byli spokojeni !!!